Okresní kolo v minifotbalu

14. a 15. 4. se na naší škole konalo okresní kolo v minifotbalu. Soutěže se zúčastnily týmy starších žáků, tj. žáků 8. a 9. tříd z celého okresu Plzeň – město. 14. 4. se nejprve ve dvou obvodech družstva utkala o postup do vyřazovací fáze, která byla na pořadu druhý den. V naší skupině se systémem každý s každým utkaly týmy 17. ZŠ, 15. ZŠ, 21. ZŠ, 16. ZŠ a 20. ZŠ. Do vyřazovací fáze postupovaly dva nejlepší týmy z každé skupiny. Naši chlapci ve všech zápasech podali kvalitní výkon a s plným bodovým ziskem obsadili 1. místo. Z druhého místa pak postupovalo družstvo 16. ZŠ. Druhý den naše hráče čekalo semifinále, ve kterém na ně čekali chlapci z 2. ZŠ. Druhé semifinále pak obsadila 16. ZŠ a 33. ZŠ. Naši hráči opět odehráli velmi kvalitní utkání a po vítězství se mohli těšit na finále okresního kola. Druhé semifinále skončilo vítězstvím 33. ZŠ. Ve finále naše chlapce čekal téměř nesplnitelný úkol, porazit tým 33. ZŠ. 33. ZŠ je výběrovou fotbalovou školou a dá se říct, že v jejích barvách nastoupili jedni z nejlepších mladých fotbalistů z celého kraje, kteří trénují několikrát týdně pod vedením trenérů Viktorie Plzeň. Přes všechnu snahu našich hráčů nakonec finále skončilo jasným vítězstvím hochů z 33. ZŠ. V okresním kole jsme tedy obsadili konečné 2. místo, které je velkým úspěchem. Všem chlapcům gratuluji a děkuji za předvedené výkony a přístup.