Odznak všestrannosti olympijských vítězů 2015

V loňském školním roce jsme se opět zúčastnili projektu s názvem „ODZNAK VŠESTRANNOSTI OLYMPIJSKÝCH VÍTĚZŮ“, do kterého se zapojilo přes 1 000 škol z celé republiky.  Naše osmičlenné družstvo (4 dívky, 4 chlapci) si úspěšným zápolením v okresním a krajském kole zajistilo účast na Republikovém finále, které se konalo začátkem září v Praze na Julisce.  Soutěžící čekalo během dvou dnů celkem 10 disciplín. První den všichni absolvovali běh na 60 m, skok daleký, hod medicinbalem, 2 minuty shybů a 2 minuty přeskoků přes švihadlo. Druhý den pak žáci absolvovali trojskok snožmo, 2 minuty kliků, 2 minuty leh sedů, hod míčkem a běh na 1 000 m. Mimo sportovní vyžití se děti mohly potkat s bývalými olympioniky, kteří jako patroni podporovali jednotlivá družstva, radili mladým sportovcům, popřípadě rozdávali autogramy. Během akce byl zajištěn pestrý doprovodný program v podobě různých sportovních exhibicí, vystoupení výsadkářů či psovodů. Naše družstvo v konečném součtu skončilo na pěkném 36. místě, každý člen družstva byl také hodnocen v soutěži jednotlivců. Děkuji všem zúčastněným žákům za předvedené výkony, zarputilost a fair play jednání.