Ukázkový den na VOŠ a SPŠE Plzeň

Naše škola navázala spolupráci s VOŠ a SPŠE Plzeň. Dne 29. 5. se 13 vybraných chlapců z 8. ročníků zúčastnilo ukázkového dne na této škole v rámci polytechnického vzdělávání. Jednalo se o žáky, kteří mají zájem o studium této střední školy, popřípadě nejsou rozhodnuti, kterou školu s technickým zaměřením zvolit.
V úvodu byli přivítáni ředitelkou školy, Ing. Naděždou Mauleovou, MBA, která je seznámila s jednotlivými obory a zaměřením, které si v nich mohou zvolit. Jednalo se o studium v slaboproudých a silnoproudých elektrotechnických oborech, v informačních technologiích a na technickém lyceu. Následovala prohlídka laboratoří a dílen. Poté se žáci přesunuli do jedné z dílen, kde si každý vyzkoušel kombinace zapojení rezistorů na nepájivém poli, proměření hodnot jednotlivých rezistorů a jejich kombinací, pájení rezistorů a jiných součástek dle zadání, sestavení obvodu se svítivou diodou na nepájivém poli a osazení plošného spoje. Zda se práce zdařila, si každý sám ověřil na závěr výpočtem. Po celé dopoledne se žákům věnoval pan Karel Engler, který žákům pomohl přiblížit zážitkovou formou technické obory. Vše jim trpělivě vysvětloval, radil a pomáhal jim, aby se mohli stát na jeden den studenty této školy.
 Všichni obdrželi informační letáčky o škole a drobné dárečky. Akce se žákům líbila a někteří z nich projevili zájem o studium na této škole.

Mgr. Marie Říkovská


Vyhledávání

Přihlášení

Škola online iStravné

Napište nám

Kontaktní formulář

Design by SITMP